AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (195)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (126)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (170)
 


Celkem hlasovalo: 544
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz

Historie blink-182

1992-1993


Blink 182Poté, co byl Tom DeLonge vyloučen z Powayské střední, začal navštěvovat školu v Rancho Bernardo, kde se seznámil s Anne Hoppusovou. Do té doby hrál DeLonge pouze ve své garáži s každým kdo se namanul s nástrojem a takto vytvořené seskupení pojmenoval Big Oily Men. Jeho lásky ke hraní si Anne všimla a seznámila ho se svým bratrem Markem, který hrál na basu. V DeLongeho garáži spolu hráli hodiny a hodiny, navzájem si přehrávali písničky které napsali dříve, pracovali spolu na nových a nakonec se rozhodli, že by měli spolu rozjet kapelu. DeLonge zlanařil svého kamaráda Scotta Raynora, kterého potkal na školní soutěži kapel a kapela byla na světě. Tehdy ještě pod názvem Duck Tape a až později přišel DeLonge s názvem Blink.

Zkoušky s kapelou jim zabíraly veškerý volný čas, což se nelíbilo Markově přítelkyni a dala mu na vybranou - Buď kapela, nebo já a Hoppus se rozhodl kapelu obětovat a zůstat s ní. Později však DeLonge zavolal Hoppusovi, že si od kamaráda půjčil 4-track a s Raynorem ho chtějí použít na nahrání Demo kazety. Poté, co to Hoppus slyšel, přehodnotil své vztahy, přítelkyni nechal být a vrátil se ke kapele.

Blink 182V květnu 1993 kapela nahrála kapela svou první Demo nahrávku Flyswatter v Raynorově ložnici, které se díky špatné zvukové kvalitě vydalo jen pár kusů. V tom samém roce nahráli ještě druhé demo, které nijak nepojmenovali a je známé prostě jako Demo #2. Na toto demo kapela znovu nahrála některé songy z Flyswatter a přihodila pár nových, příčemž některé z nich znovu vydali na svých pozdějších albech Buddha a Cheshire Cat. Právě Buddha vyšel ten rok na kazetě v přibližne 1000 kopiích na nezávislém labelu Filter Records, který vedl Hoppusův šéf.

Blink 182První "koncert" hráli blink v hudebním baru Spirit Club, do kterého byl ale nezletilým vstup zakázán a tak ani sami Blink nemohli dovnitř dříve, než měli jit hrát a protože ani žádný jejich kamarád nebyl dospělý, tak na jejich koncert nikdo nepřišel, kromě štamgastů, kteří v baru vysedávali denně. Druhý koncert byl lepší alespoň v tom, že nehráli v nepřístupném baru, ale v obchodě s deskami Alley Kat Records společně ještě s jednou kapelou, takže na koncert mohli alespoň jejich kamarádi a kamarádi kamarádů, ale ani tak účast nebyla valná.

1994 - 1995

Blink ovšem dělali co mohli, aby se dostali do povědomí. Nahráli spolu na magneťák promo kazetu, kterou pak DeLonge rozesílal naprosto všem promotérům co byli v San Diegu a několik z nich jim skutečně odepsalo a blink měli možnost hrát. Z počátku samozřejmě jako předkapela známějším místním kapelám, ale povědomost o nich se šírila a to hlavně pro jejich přístup k hudbě. Byli bezstarostní mladí kluci, kteří nic nebrali moc vážně a dělali stupidní studentské fórky.

Blink 182Postupně se stávali známějšími a známějšími a nabídka na první skutečnou desku na sebe nenechala dlouho čekat. Smlouvu jim nabídli Cargo Music a pod jejich hlavičkou vychází album Cheshire Cat, nahrané za pouhé tři dny. Krátce po vydání desky se ale stalo něco, bez čeho si dnes blink ani nedokážeme představit. Za název blink přibylo trojčíslí 182 a to z jednoduchého důvodu – Kapela s názvem blink již existovala v Irsku a tak si kluci, aby se vyhnuli jakýmkoliv právním přím, přidali za název 182.

Blink 182Význam toho trojčíslí dodnes trápí spousty fanoušků a pozdější vyjádření kapely – a sice, že si prostě náhodně vybrali tři čísla – je rozhodně neukolébalo. Kolem onoho trojčíslí je spousta teorií, méně či více šílených. Například by to mohl být počet vyřčených fuck během filmu Scarface, číslo na gay chatlinku, číselný přepis RB (Rancho Bernardo) (R je v abecedě osmnácté, B je druhé) a tak bychom mohli pokračovat ještě dlouho.

Druhá osudová věc se stala zanedlouho poté. Blink natočili svůj první klip – M&M’s, díky kterému si jich všiml manažer Rick DeVoe.

Blink 182O něm se můžete dozvědět více na Urethra Chronicles II, ale podstatné je, že blink jsou tím čím jsou zejména díky DeVoemu. Člověk, který vyrůstal v prostředí surfu, skatu a celé té kultury kolem, objevil ve třech obyčejných klucích ze San Diega ohromný potenciál, slovo dalo slovo a blink měli nového manažera – jeho. Za zmínku ještě jistě stojí, že DeVoe je nyní manažerem AvA.

1996 - 1998

Blink 182Blink-182 již tedy nebyli pouze oblastní nezávislou punk-rockovou kapelou, ale měli skoro vše potřebné k tomu, aby se dostali mnohem dál. „Skoro“ říkáme proto, že blink již měli zkušeného manažera, který pro ně domlouval první poslední, měli veliký a v té době ještě zdaleka nevyužitý skladatelský potenciál, ale k dokonale rostoucí kapele ještě něco chybělo.

Tím něčím bylo album, které by blink skutečně představilo punk-rockovým fanouškům, kteří žili i mimo San Diego a okolí. Tím albem byl Dude Ranch.

Pod rukou zkušeného producenta Marka Trombina, se ve studiu Cargo Records v Kalifornii zrodilo podle většiny fanoušků jejich absolutně nejlepší album. Blink se na Dude Ranch zlepšili jak jako skladatelé, tak po zvukové a produkční stránce. 17.6.1997 album konečně spatřilo světlo světa a setkalo se (pro blink dosud s nečekaným) úspěchem. Deska se stala platinovou po více jak 1,5 milionech prodaných kusů a song Dammit se stal nejúspěšnějším punk-rockovým singlem toho roku. Blink sice ještě pořád nebyli mainstreamově tak známí ani úspěšní, ale v punk-rockových kruzích se stali velmi ceněnou kapelou.

Blink 182Ceněnou kapelou, ve které se ovšem měla stát jedna velmi zásadní změna. Scott Raynor byl již delší dobu ve při s Tomem a Markem kvůli tomu, jak se kapela vyvíjela. Stále více a více začínala pracovat s popovějšími a líbivými melodiemi, které Scott, který vyrůstal hlavně na metalu, zrovna neschvaloval. Dalším důvodem té pře byla Scottova závislost na alkoholu. Napjetí v kapele se stále stupňovalo, Scott se na koncertech objevoval těsně před začátkem a skoro okamžitě po konci zase odcházel. Když jeli Blink-182 tour s kapelou The Aquabats, tak několik koncertů dokonce Raynor vynechal úplně a museli za něj zaskočit jiní bubeníci.

Blink 182Pro blink osudový koncert se odehrál v klubu Palladium. Byl to jejich poslední koncert z tour a Scott ten večer opět vynechal .Tom s Markem museli narychlo sehnat bubeníka na večer. Poprosili tedy bubeníka The Aquabats, který si říkal “ Baron Von Tito“, civilním jménem Travis Landon Barker, aby za Raynora ten večer zaskočil. Travis měl pouhých 45 minut na naučení setu blink-182 a zároveň ještě ten večer samozřejmě hrál set s The Aquabats. I přes všechno tohle zahrál Travis skvěle a Tom s Markem se po konci sešli s Barkerem a nabídli mu místo bubeníka v blink-182, které přijal. Domluvili se s DeVoem a ten zavolal Raynorovi, aby mu oznámil, že je konec.

1999-2000

Blink 182Konec pro Raynora znamenal ovšem nový začátek pro blink-182. A to skutečně velkolepý - blink podepsali smlouvu s MCA Records a vrhli se do studia. Producentem pro novou desku se však nestal nikdo menší, než Jerry Finn. Protřelý punk-rockový producent dokázal blink skutečně posunout (jestli k lepšímu, či horšímu necháme na vás) a vytvořil s nimi desku, která dokázala něco, co změnilo jejich životy navždy – po vydání je znal celý svět. Deska dostala název Enema Of The State.

Jejich nejprodávanější deska, které se do dnes prodalo více jak 15 milionů kopií, celý rok se držela na prvním místě v Billboard Chart, naprosto neuvěřitelný megahit All The Small Things, který znají i ti, kterým jméno blink-182 nic neříká a MTV jim věnuje neuvěřitelné množství prostoru, neustále rotuje jejich klipy, ať už ATST, nebo What’s My Age Again? Před vydáním desky ještě uniklo několik dem, které dnes najdete prostě pod názvem “Enema Of The State Demos“, všechny songy z tohoto dema se nakonec dostaly na desku, až na jednu a tou byla instrumentálka Life’s So Boring, ze které ovšem časem Tom čerpal pro několik svých songů (např. Sirens).

Blink 182Blink se prostě konečně dostali do povědomí širokého publika a stali se jednou z nejcennějších kapel té doby. MCA si mnuli ruce, měli v hrsti krávu, která jim bude dojit žlutý kov. A jako správnou krávu je také začali pořádně dojit. Blink si zahráli štěk ve filmu American Pie (Prci, Prci, Prcičky), který se vezl na vlně teenagerské popkultury stejně jako oni sami, během letního turné je MCA donutilo vydat živý záznam z koncertu, který vyšel pod názvem The Mark, Tom and Travis Show a najdeme na něm kromě samotného vystoupení i jednu novou skladbu Man Overboard a vydali jim DVD The Urethra Chronicles a vychází i kniha Tales From Beneath Your Mom , kterou napsala sestra Marka Hoppuse a líčí začátky blink-182. Barker zakládá firmu Famous Stars And Straps, která se specializuje hlavněna výrobu přezek na pásky, ale i na oblečení.

V roce 2000 se však stala i jedna nepříjemná věc. 17tiletého studenta Grega Barnese nalezli jeho rodiče oběšeného v garáži a na kazeťáku mu hrála nekonečná smyčka Adam’s Song. Blink byli nařčeni z toho, že kluka dohnala k sebevraždě právě tato písnička, což je samozřejmě nesmysl.

V roce 2000 také vychází Fender Jazz Bass Mark Hoppus Signature, na kterou hraje Hoppus dodnes.

2001-2004

Blink 182V roce 2001 se blink opět zavírají do studia, aby nahráli další řadové album, podle většiny fanoušků jejich nejhorší. A to z jednoduchého důvodu – písničky se začaly psát teprve několik měsíců před plánovaným datem vydání desky a ani s nahráváním se blink rozhodně nepárali a je to na desce bohužel znát. Většina songů naprosto bez invence a jednoznačná snaha vytěžit z úspěchu Enema Of The State co nejvíce. To ovšem nově rekrutovaným fanouškům blink zjevně nevadilo a jen v prvním týdnu se desky prodalo 350,000 kusů. Hned po vydání desky jeli blink společně s Green Day a dalšími na Pop Disasters Tour a z této tour bylo vydáno DVD s názvem “Riding In Vans With Boys“.

Hoppus a DeLonge spolu zakládají oděvní společnost Atticus a firmu specializující se na obuv a sluneční brýle Macbeth. Zakládají také e-shop Loserkids, na kterém najdeme všechny veliké a zásadní skate-street značky. Vychází Fender Tom Delonge Signature Stratocaster, na který hrál DeLonge až do roku 2003, kdy mu u Gibsona vyšla jeho signature ES-333, kterou má dodnes.

Ve stejném roce byla také naplánovaná zimní tour po Evropě, která byla ovšem odložena kvůli jedenáctému září. Odložena byla na začátek roku 2002, ovšem záhy také zrušena kvůli problémům se zády Toma Delonga.

Blink 182Tyto problémy a několik posledních hektických let se na blink podepsalo a rozhodli se dát si kratší pauzu. Během této pauzy se DeLonge dostal kvůli problémům se zády na operaci do nemocnice, kde během rehabilitace a pod dojmy z jedenáctého září pracoval na nových nápadech, které se ovšem do současného výrazu blink-182 nehodily. Byly to ponuré skladby plné zamyšlení a reflexe. Tom je však nehodlal vyhodit do koše a tak se zrodil Box Car Racer.

Jak rychle pauza blink-182 začala, tak taky skončila a všichni tři začali spřádat plány na nahrávání nové desky a to ne jen tak ledajaké. Mark a Tom byli oba manželé a otci, nebylo jim už 20 a jejich pubertální image začínala pomalu vyznívat prázdně a vyčpěle. Všechno tohle je donutilo k radikálnímu rozhodnutí – otevřít oči, vystoupit z pubertálního rybníčku života za růžovými brýlemi a přistoupit k hudbě jednou vážně a se zamyšlením.

„Chceme stvořit nové blink, začít od nuly a prezentovat se světu jako jiná kapela. Chceme, aby si každý, který si pustí naší desku řekl: Počkat, tohle jsou blink-182??“ Tyto a jiné věty rozhodně nezaznívaly jen tak do větru a blink ke svému “restartu“ přistoupili skutečně svědomitě. Pronajímají si dům v San Diegu, do kterého nastěhují vše potřebné k nahrávání a zkoušejí někdy až “alternativní“ přístupy k nahrávání. Tom v jedné písni zpívá do rotujícího mikrofonu, který vytváří abstraktní dojem, používají více efektů, atd… Celé toto nahrávání dokumentují na video a všichni fanoušci tak mají během nahrávání šanci nahlédnout přímo do kuchyně blink-182.

18.11.2003 se zrodila deska, která rozdělila fanoušky ještě víc, než Enema Of The State. Aby blink ještě podpořili jejich restart, tak desku pojmenovali jednoduše – nijak a už při prvním poslechu je každému fanouškovi jasné, že něco je jinak. Kytary jsou hutnější, kapela už nepoužívá každou líbivou melodii která jim přijde pod ruku a je zkrátka komplikovanější. Kritiky poprvé blink nezatracují, kluci jedou několik tour včetně slavné “DollaBill“, na kterou stojí lístek jeden dolar, tour s No Doubt, hrají po Austrálii, Japonsku a Anglii.

Blink 182Napětí v kapele však den ode dne stoupalo. Hoppus, který se kvůli BCR cítil odstrčený to DeLongovi nemohl zapomenout. To a celých těch 12 let s kapelou se na Markovi a Tomovi podepsalo. Jak sám DeLonge popsal, atmosféra v kapele byla nejhorší co kdy zažil. Neustále dokola omílané hádky o tom samém, otevírání a zavírání starých ran. Poslední kapkou do poháru však byl DeLongův návrh další pauzy. Jeho dceři Avě táhlo na druhý rok a on jí od jejího porodu neviděl, kvůli koncertům. Další pauza však Hoppusovi příliš nevoněla a údajně řekl tehdy DeLongovi, že pokud chce stavět na první místo rodinu, tak musí počítat s následky.

16.12.2004 odehráli blink svou poslední show v Irském Dublinu, zrušili svou účast na charitativním koncertu Music for Relief a od toho okamžiku začala celá věc zavánět. Probíhaly spekulace o konci kapely, které se nakonec ukázaly jako pravdivé a na oficiálním webu blink-182 se objevuje zpráva o tom, že si kapela dává “pauzu na neurčitou dobu“. Zajímavé je, že rozchod kapely proběhl velmi podobně, jako rozchod se Scottem Raynorem. DeLonge se nakonec rozhodl, že rodina je pro něj na prvním místě, dohodl se s manažerem, ten zavolal Hoppusovi a Barkerovi a oznámil jim konec kapely. Sám Delonge si změnil telefonní číslo a přestal s nimi kounikovat.

2005-2008

Blink 182Že nejde jen tak o obyčejnou pauzu bylo hned jasné. Delonge, Hoppus i Barker nastartovali své vlastní projekty. DeLonge se svými starými kamarády Davidem Kennedym a Atomem Willardem nastartoval nový projekt. Přizval ještě Ryana Sinna na basu a nová kapela byla na světě – Angels & Airwaves. Hoppus s Barkerem naopak oslovili zpěvačku kapely Get the Girl – Caroll Heller a spolu začali jako +44. O obou projektech se více dozvíte na našem webu www.AvA.blink-182.cz a www.Plus44.blink-182.cz.

V roce 2005 vydává Geffen Records výběr největších hitů blink-182 pod jednoduchým názvem – Greatest Hits. Najdeme zde kromě všech velikých hitů i jednu novinku – cover songu “Another Girl Another Planet“, originálně od kapely The Only Ones.

Blink 182Věci kolem blink se začínají měnit až v roce 2008. Nejprve nepřímo a to smrtí producenta Jerryho Finna, slavného punk-rockového producenta, který byl nedílnou součástí kapely. „Byl to takovej čtvrtej člen“, řekl po jeho smrti Hoppus. Blink spolu sice stále ještě oficiálně nemluvili, ale rozbíhaly se spekulace o tom, že několik telefonátů mezi nimi proběhlo.

Ta věc, která blink opět spojila doopravdy se stala 20. září 2008. Travis Barker měl leteckou nehodu (detaily čtěte zde a zde) a jak poté potvrdili Hoppus i DeLonge, tak je skutečně tato nehoda stmelila více, než kdy jindy.

8.2.2009 - ?

Blink 182V únoru 2009 chystalo 51. předání hudebních cen Grammy a jako vždy vydala hudební akademie tiskovou zprávu, kde shrnovala vše, co se chystá na slavnostním večeru. Hluboko mezi ostatními informacemi se krčila i kraťoučká zpráva: “blink-182 se objeví, aby předali cenu“. Konec nic víc, ale i tato větička stačila k vyvolání davového šílenství. Spekulace a pseudo-ověřené zprávy se linuly ze všech stran. Vznikla i stránka blink182reunion.com, na které běželo odpočítávání do startu večera Grammy.

Na řadě je předání ceny Grammy za nejlepší Rockové album. Na stage vstupují tři postavy za zvuku písně What's My Age Again. Mark Hoppus, Travis Barker a Thomas DeLonge. Z úst Barkera zaznívají slova, která si přála slyšet většina fanoušků: „Hrávali jsme spolu muziku a rozhodli jsme se, že spolu budeme hrát znovu.“ Hoppus se naklání k mikrofonu a řve „BLINK 182 IS BACK!“

Poté v létě 2009 objeli tour po Americe, o rok později byli na turné v Evropě, kam se letos znovu vrátili. 11.2.2011 byl oficiálně ohlášen koncert v Praze, a to na 23.6.2011. Této příležitosti je věnován náš web Praha.blink-182.cz. Ovšem 18.4.2011 přišla nemilá zpráva. Blink-182 zrušili evropské tour. A důvod? Nechtěli vyjet koncertovat bez hotové desky. Koncert je tedy aktuálně přeložen na 29.6.2012.

Blink 182 Up All NightŽe blink-182 opravdu na něčem pracují se konečně, po dlouhé době čekání, potvrdilo dne 14.7.2011 (v USA), respektive 15.7.2011 ve 2 hodiny ráno našeho času. Na rádiu KROQ 106.7FM premiérově zazněl dlouho očekávaný singl Up All Night.

Album dokončili na konci července / júla a výjde - 27.9.2011 - během Honda Civic Tour, kterou kapela absolvuje spolu s My Chemical Romance. Kluci se dušují, že už na těchto koncertech zazní písně z nové desky. Album nese název Neighborhoods a bude obsahovat 11 písní a další 3 bonusové. Obal alba byl zveřejněn 4.8.2011 a ten samý den i písnička Heart's All Gone.

Dále kapela oznámila, že dokončuje dokument o jejich návratu s názvem Blinkumentary, který má vyjít také na podzim.

Od tohoto data se píše nová historie blink-182, kterou můžete spolu s námi sledovat na této stránce. Chcete-li zůstat v obraze, tak nepřepínejte ;)


Pro další podrobnosti ze světa kapely blink čtěte sekci Zajímavosti

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se